Czy Twój DMS zagwarantuje ci ciągłość pracy w przypadku awarii?

Dlaczego DMS z protokołem ETOR to najlepszy sposób na MUDY?

Awarie, chociaż bardzo niechciane, są nieodłącznym elementem każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Mimo, że są ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich i bardzo dużym stresorem, nowoczesna technologia jest w stanie pomóc przedsiębiorstwu wyjść z tych trudnych sytuacji obronną ręką.

Najgorsze awarie to te, które dosięgają serwerów. Tracimy wtedy nie tylko dane, ale przede wszystkim, w sposób nieodwracalny, tracimy czas.

Systemy DMS w obliczu awarii serwera przechowującego wszystkie dane, stają się w większości przypadków bezradne. Mudy stają się wtedy nieodzowną częścią składową takiej awarii. Jednak, czy musi tak być?

DMS z protokołem ETOR – najlepszy sposób na MUDY

Czym DMS z protokołem ETOR różni się od zwykłego DMSa? Nie uda nam się odpowiedzieć na to pytanie bez odpowiedzi na zagadnienie „czym jest ETOR”.

Najprościej rzecz ujmując, ETOR to narzędzie do komunikacji i przesyłu danych między różnymi lokalizacjami w ramach Centralnej Bazy Danych (Product Data Backbone). Jest stworzony przede wszystkim do pracy rozproszonej, gdzie mamy do czynienia z wieloma lokalizacjami.

ETOR to protokół niezwykle bezpieczny – jego struktura jest taka sama jak protokołów bezpieczeństwa tworzonych na potrzeby FBI czy bankowości elektronicznej. Dzięki poszatkowaniu danych, jest nie tylko bezpieczny, ale również niezwykle szybki.

W jaki sposób DMS z protokołem ETOR eliminuje mudy?

Awaria serwera, czy to koniec świata?

Wyobraźmy sobie sytuację, że serwer zakładu produkcyjnego znajduje się w lokalizacji A, biuro w lokalizacji B, a linie produkcyjne kolejno w lokalizacji C, D i E. Niestety, w lokalizacji A wybuchł pożar. Sytuacja była bardzo groźna, ale największe zagrożenie zostało opanowane. Serwer uległ zniszczeniu. Dane są do odzyskania, ale potrwa to kilka dni.

W takiej sytuacji, kiedy fabryka nie posiada protokołu ETOR, cała linia produkcyjna staje. Niestety są to ogromne straty dla całego przedsiębiorstwa. Naprawianie skutków pożarów może być bardzo długotrwałe, a czasami wręcz niemożliwe do nadgonienia.

Sytuacja jest jednak zupełnie inna w przypadku, w którym dysponujemy systemem DMS z protokołem ETOR. Dlaczego?

Otóż, aby zobrazować to, w jaki sposób działa taki system posłużymy się przykładowymi danymi: w lokalizacji A znajduje się 100% danych całego przedsiębiorstwa, za to w lokalizacji B z tych 100% umieszczono 20%, w lokalizacji C również 20% danych, tak samo w lokalizacji D i E – tam również umieszczono po 20% danych.

Co dzieje się w przypadku, kiedy w wyniku pożaru stracimy dane z serwera? Wtedy to, pozostałe lokalizacje zasilają siebie nawzajem potrzebnymi przez siebie danymi. W skrócie, następuje „przełączenie guzika”, a awaria jest dla zakładów całkowicie nieodczuwalna.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o systemie DMS z systemem ETOR, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: 28.10.2021 r. o godzinie 12:00 poprowadzimy webinar „DMS z protokołem ETOR – najlepszy sposób na MUDY”.

link do zapisów: https://webinar.cadexpert.pl/etor